Het nieuwe seizoen staat weer voor de deur, met als doel plaatsing voor de Topklasse! Alles is anders. De bovenste vier teams gaan feesten, nummer vijf en zes krijgen een herkansing in de play-offs en er degradeert ook maar één team rechtstreeks. In deze afdelingen zijn zo een stuk of acht ploegen die serieus kans maken op de Topklasse, dus het belooft te gaan knetteren. Volg het hier!
ARCVorig seizoen: 12e na beslissingsduel met Excelsior Maassluis, handhaving na play-off tegen Urk (4-2 na verlenging)
Trainer: Edwin Vurens (1e seizoen, afkomstig van VUC)
Vertrokken spelers: Luciano Presierie (DCV), Paulus Egberts (Sportlust '46), Erwin Groenendijk, Shijie Hu (beiden Alphense Boys), Jermain Heldoorn (Huizen), Serdal Suvakçi (JOS / Watergraafsmeer), Wijnand Koning (Woerden), Alex Redel (RCL), Thijs Jongejan (Alphia), Bob Kemper (EDO), Roland Verlaan (Zevenhoven)
Kwam van Noordwijk om de defensie te leiden: Peter BosAanvoerder Stefan Schaafsma bleef ARC trouwRico Kogeldans moet voor de goals zorgen, vorig seizoen maakte hij er 13 voor TONEGIDOSelectie
Doel: Aaron Balk, Rinaldo O’Niel (FC Omniworld)
Verdediging: Sezer Aksoy (FC Lisse), Peter Bos (Noordwijk), Machiel van Maarseveen, Korneel van der Plas, Stefan Schaafsma, Levinho Wijdenbosch, Jordy Zwart
Middenveld: Mitchell Henkes, Gert Labots, Maurits Splinter, Nick Tavenier, Marcel Vondeling (Noordwijk)
Aanval: Jim Blom, Rico Kogeldans (TONEGIDO), Kevin Oliveira (DCG), Patrick Vermeulen (Be Fair), Anton Zamiatine (Argon)
ASWHVorig seizoen: 4e
Trainer: Willem Leushuis (2e seizoen)
Vertrokken spelers: Jeroen Rijsdijk (gestopt, assistent-trainer), Ferry van Lare, Arjan Human, Roël Gorré (allen Barendrecht), Sander Molenaar (Deltasport), Richard Yeboah (IFC), Alexander de Jong, Louis van Kleef (beiden DOTO), Sjoerd van der Waal (Capelle), Dennis Knüppe (Leonidas), Johan Sturrus (gestopt)
Selectie
Doel: Jacob van den Belt, Lee Quincy Cheuk-A-Lam, Ronald Ermes (Barendrecht), Sander Schreuder
Verdediging: Brian Berends, Leon van Dalen, Ivar Eltenberg, Stefan Lezer (eigen jeugd), Gerson Rodrigues (FC Den Bosch), Damiën Vereecken, Danny Versluis, Antoine Wellens (KFC Lille, België)
Middenveld: Sander Barragan (FC Dordrecht), Joshua Brard, Jordey van Dam (NAC Breda), Stefan van Dam, Wessel de Jager (DOTO), Brian Leons, Sonny Schouten (eigen gelederen)
Aanval: Bryan Brard (Vitesse), Giovanni Klaverweide (Papendrecht), Alex Munveneza (FC Dordrecht), Ramon Ouwehand (FC Dordrecht), Joeri Petrov, Henk Roeland (Capelle), Jessey Soares (TOGR), Silvino Soares (KV Red Star Waasland, België)
Kwam uit België om de defensie te versterken: Antoine WellensGoalgetter pur sang Henk Roeland kwam van CapelleDe snelle vleugelflitser Giovanni Klaverweide kwam van Papendrecht, waar hij clubtopscorer wasBARENDRECHTVorig seizoen: 3e,, winnaar districtsbeker West II en landelijke amateurbeker
Trainer: Jack van den Berg (4e seizoen)
Vertrokken spelers: Ronald Ermes (ASWH), Remco Koremans (Rijsoord), Ramon Barendregt (SHO), Mathijs Tabbers (University CSUB), Elwin Spoel (Smitshoek), Mark van Zanten (Lombardijen), Jeroen van Wetten (gestopt)
Selectie
Doel: Remy Brugts, Mark Zegers (FC Omniworld), Edwin van Zwieteren
Verdediging: David Almeida, Marco de Borst, Roelof Breukhoven (Sparta AV), Roël Gorré (ASWH), Rutger van der Kleij (RBC Roosendaal), Richard Lodder, Pacho Makaya, Patrick Stolk, Richard Valkhof, Xander van der Veeke
Middenveld: Erwin Bravenboer, Alex van Dommelen, Perry van Eijken (’s-Gravendeel), Stanley Husen, Ferry van Lare (ASWH), John de Ronde, Jermaine Sandvliet
Aanval: Javier Brouwer (DOTO), Michael van Dommelen, Arjan Human (ASWH), Miquel Lopes Silva (TOGR), Paul Norbruis (Excelsior), Niels Versteege (eigen jeugd)
De opkomende linksback Marco de Borst moet ook komend seizoen weer een wapen vormenAlexander van Dommelen moet Barendrecht nog nadrukkelijker bij de hand gaan nemenArjan Human nu in dienst van BarendrechtCAPELLEVorig seizoen: 2e
Trainer: René Vermunt (3e seizoen)
Vertrokken spelers: Henk Roeland (ASWH), Alex van Duijvenbode (gestopt), Godwin Falix (Papendrecht), Gavir Breidel (XerxesDZB), Marphe Redjosetiko (Vitesse Delft), Martijn le Congé (HBS), Silvester Hoogeveen (onbekend), Birger Van de Ven (onbekend)
Selectie
Doel: Rick van der Burg (Sparta Rotterdam), Lennert Hegie, Bart de Keijzer
Verdediging: Kristian Adelmund (SHO), Jeroen Koppelaar, Patrick Molendijk, Jeffrey Schenk (Sparta Rotterdam), Clint van Stee (Feyenoord), Frank Stienstra, Dick Tol (SC Feyenoord), Roy Witteman
Middenveld: Lars Bosscha, Wesley de Does (Spartaan ’20), Jay Jay Gulpen, Gertjan Rothman, Bob Vermunt, Nick van Wordragen (Noordwijk)
Aanval: Nick van Baaren, Marwin Richard (Heerjansdam), Laurens Visser, Sjoerd van der Waal (ASWH)
De boomlange aanvoerder Patrick Molendijk won vorig seizoen de AD Cup met CapelleGertjan Rothman blijft de regisseur van CapelleHervindt Sjoerd van der Waal zijn schuttersschoenen in Capelle?DOTOVorig seizoen: 11e
Trainer: Gijs Zwaan (2e seizoen)
Vertrokken spelers: Marlon Dandaré (Deltasport), Wessel de Jager (ASWH), Dino Rodriques de Pina (RVVH), Harvey Wijngaarde (Spijkenisse), Dominique van Duijn, Joep Brosky (beiden Strijen), Javier Brouwer (Barendrecht), Bilal El-Yacoubi (Ter Leede), Ruud Boessen, Djoemian Sarkam, Lito Rodriques de Pina(allen TOGR), Patrick End (gestopt), Sebastiaan Ivo (SCO '63), Ryan Santos St. Aubyn (Alexandria '66), Octavio Pires Fonseca (Leonidas)
Selectie
Doel: Raymon Kuipers (Noordwijk), Jaco de Ligt (UNA, tijdens vorig seizoen)
Verdediging: Dustin Biekman, Paul van Dam, Stuart van Doten (FC Dordrecht), Driss El-Akchaoui, Michael van der Ende (eigen gelederen), Boudy Hoogendoorn, Marco Nijssen (’s-Gravendeel), Michael Scholten (Noordwijk), Orlando Soares Neves, Revelhino de Vlugt (eigen gelederen)
Middenveld: Jounes Bonnes Hannati (eigen gelederen), Alexander de Jong (ASWH), Jan-Paul Hoekstra, Nabieu Kargbo, Rob Prins, Robert Stols, Kerem Yilmaz
Aanval: Leandro Cardoso (eigen gelederen), Onno Doeland, Mike van Gool (Scheveningen), Louis van Kleef (ASWH), Wesley Lisboa (Deltasport), Mounhir El Ouazizi (Deltasport), Nilton Tavares Ramos (Excelsior Maassluis)
Driss El-Akchaoui werd speler van het jaar bij DOTOOnno Doeland, die vorig seizoen de grens van 100 hoofdklassegoals doorbrak, moet weer voor de doelpunten zorgenBlijft de prima middenvelder Kerem Yilmaz dit seizoen blessurevrij?[/img]
KATWIJK
Vorig seizoen: 7e
Trainer: Cees Bruinink (2e seizoen)
Vertrokken spelers: Jerghinio Sahadewsing (onbekend), Jermaine Holwijn (onbekend), Sergio Cameron (AFC Ajax), Wesley van Wijk (FC Rijnvogels), Koen Hogenboom (UVS), Martin Bekx (stopt)
Selectie
Doel: Erwin van der Nagel, Jim Nederhand, Marco van der Plas
Verdediging: Danilo Arends, Maarten Cieremans, Michiel van Dam (Telstar), Jeroen Haasnoot, Jos Jansen, Dwight Krolis (Noordwijk), Quincy van Ommeren, Robbert van der Plas, Rydell Tuinfort, Leen de Vreugd
Middenveld: Richard Blonk, Jan Groen, Melvin Groenendijk, Daniël Hensen, Marcel Huisman, Wim van der Luyt, Vladimir Stikic, Mark de Vries
Aanval: Robin Diets, Bas Ent (FC Volendam), Arie Jonker, Benny Kleine (KFC), Bob Koning (Telstar), Caspar Kuhlmann, Elroy Lammers (FC Lisse), Theo van Leeuwen, Gino Mulder, Mats van der Poel, Erwin de Ridder
[i]De veelzijdige Marcel Huisman is een belangrijke krachtArie Jonker moet weer voor de goals zorgen in KatwijkMichiel van Dam kwam van Telstar om de defensie te versterkenFC LISSEVorig seizoen: 8e
Trainer: Misha Salden (1e seizoen, afkomstig van HBC)
Vertrokken spelers: Edgar van Schie (CSW), Rob Dekker (DVVA), Arjan van Heusden (gestopt), Michael van der Heijden, Marvin Nieuwlaat (beiden Scheveningen), Jelle Korbee, Dilshan Fong Tin Joen (beiden Voorschoten '97), Elroy Lammers (Katwijk), Iwan Axwijk (IJsselmeervogels), Sezer Aksoy (ARC), Remon Abadir (FC Lisse zondag)
Selectie
Doel: Kenny Heemskerk, Remco van Schagen, Mark de Vries (Telstar)
Verdediging: Ronald Breinburg, Roel de Goede, Michael van der Laan, Mohamed Moudou (Zwaluwen ’30 / Henver), Kee-Hoei Tan, Kevin Weijers, Tom Zoontjes (Telstar)
Middenveld: Xavier Amanda, Mitchell van den Beld, Jesper Beunk (Be Quick ’28), Jamie Campbell (Van Nispen), Martin van Eeuwijk (Teylingen), Marijn de Kok (FC Volendam), Mo Messaoudi (Telstar), Raphael Supusepa (IJsselmeervogels), Rik Vermeulen, René van Wieringen
Aanval: Kay Eijspaart, Dion Esajas (Quick Boys, tijdens vorig seizoen), Jason Esseboom (Haarlem), Kasper de Fries-Johansen (Telstar), Ferdi Sonmez (Haarlem), Robin Stolp (Ter Leede), Brian Tevreden (FC Dordrecht)
FC Lisse-clubtopscorer Rik Vermeulen zag een stage bij Volendam op niets uitlopen en bleef dusDe Deense spits Kasper de Fries-Johansen volgt Misha Salden naar LisseMichael van der Laan moet het vernieuwde Lisse gaan leidenNOORDWIJKVorig seizoen: 9e
Trainer: Robbert de Ruiter (1e seizoen, afkomstig van ARC)
Vertrokken spelers: Dwight Krolis (Katwijk), Nick van Wordragen (Capelle), Erwin Verkuijlen (FC Rijnvogels), Kenley Statia (TOGR), Raymon Kuipers, Michael Scholten (beiden DOTO), Marcel Vondeling, Peter Bos (beiden ARC), Ivar van Dinteren (FC Breukelen), Celcius Grant, Nixon Dias (beiden SC Feyenoord)
Selectie
Doel: Sjoerd Hoogervorst, Michel van Kasteren (Quick), Robert Spaan
Verdediging: Sijbren Bartlema (Quick), Thomas van Duijn, Melvin Fleur (RBC Roosendaal), Floris-Jan Hinnen (eigen jeugd), Mathijs de Lange, Rian van der Niet, Sven de Ridder (eigen jeugd), Rick van der Vlugt (eigen gelederen)
Middenveld: Mike van Dam, Stefano Goncalves (Exceslior), Ruud Heeringa (eigen gelederen), Bob Hoogkamer (VVSB), Stefan Mertens, Bram Meurs (IJsselmeervogels), Michiel Polman (eigen jeugd), Paul Rotteveel, Sven Strijk (eigen jeugd), Daan Stuifbergen, Roy Wouters (eigen jeugd)
Aanval: Mitchel Beyersbergen, Bryan Braun, Jeffrey Koemans, Joost Leonard, Steve Promes (AFC), Robin Willems (eigen gelederen), Maik van Zanten
Melvin Fleur kwam van RBC Roosendaal en moet de defensie leidenSpelmaker Bram Meurs is na een teleurstellend jaar bij IJsselmeervogels terug om te schitteren bij NoordwijkDe lange Joost Leonard moet weer voor de goals zorgenQUICK BOYSVorig seizoen: 6e
Trainer: Jasper de Muijnck (2e seizoen)
Vertrokken spelers: Sylvano Comvalius (Hamrun Spartans, Malta, tijdens vorig seizoen), Peter Kromhout, Marcel Pronk (beiden Scheveningen), Benjamin Martha (RVVH), Rivallino Sleur (onbekend), Jeffrey Zandbergen (Voorschoten '97), Peter Timmermans (lager elftal)
Selectie
Doel: Kees Guijt, Andrew Janssen (Haarlem), Peter Messemaker (IJsselmeervogels), Martijn de Zwart
Verdediging: Glen van Dam, Dustin Huisman (MVV), Marciano Kastoredjo, Michael van der Kruis (Haarlem), Sven Onclin (AFC Ajax), Mark van der Plas, Robert Jan Ravensbergen, Eef Schoneveld
Middenveld: Hendrik van Beelen, Niels van Duijn (was gestopt), Sander van der Horst, Derek van der Plas, Marco van der Plas, Jan Schaap
Aanval: Jaber Akhrif, Maarten Bak, Bennie van Fruchten, Erik Homan, Chima Onyeike, Pieter Dirk Ouwehand, Jaap van der Plas, Roel de Vries (Zwaluwen ’30 / Henver)
Michael van der Kruis moet de defensie van Quick Boys versterkenDe beresterke Chima Onyeike is belangrijk in het aanvalsspel van Quick BoysNiels van Duijn is na een jaar zonder voetbal terugRIJNSBURGSE BOYSVorig seizoen: 1e, zaterdagkampioen
Trainer: Niek Oosterlee (1e seizoen, afkomstig van FC Lisse)
Vertrokken spelers: Dick Zwarthoed (Volendam), Joey Zandbergen (Voorschoten '97), Kevin Wassenaar (Valken '68), Rodney Cairo (Young Boys), Djuric Ascencion (IJsselmeervogels)
Selectie
Doel: Richard van Nieuwkoop (TONEGIDO), Tim Orlowski, Martijn Zwaan
Verdediging: Jos van Beuningen, Jelle Bouma, Yuri van Es, Bart Freke, Dennis Groot, Bennie van Noord, Menno van Roosmalen, Jaap Jan Zandbergen
Middenveld: Leslie van de Berg, Peter Freke, Pascal Heije (RBC Roosendaal), Niels Hogewoning, Raymond Kolder, Vincent Mulder (eigen jeugd), Danny van der Vijver
Aanval: André van Egmond, Martijn Gootjes, Thijs Haselhoff (eigen jeugd), Joost Kuhlmann, Richal Leitoe, Dave Rijkaard (FC Omniworld), Resham Sardar (FC Dordrecht)
Boomstamspits Joost Kuhlmann wil de successen met Rijnsburgse Boys herhalenKan Danny van der Vijver zijn sterke seizoen herhalen?De lichtvoetige Resham Sardar gaat het in de hoofdklasse proberenRVVHVorig seizoen: 6e in eerste klasse B, nacompetitiewinnaar, promotie na play-off tegen FC Rijnvogels (2-1 na verlenging)
Trainer: Dogan Corneille (1e seizoen, afkomstig van ASWH, waar hij assistent-trainer was)
Vertrokken spelers: Dave Schaeffer (Alblasserdam), Furghill Zeldenrust (Zwaluwen), Lucien Seymour (gestopt), Wesley van Gils (Meeuwenplaat)
Selectie
Doel: Maurice Lagendijk, Danny Spelde
Verdediging: Rafael Andrade, Kevin Eerhart, Bruce Godvliet, Maxime van Kuilenborg (Rijsoord), Dani Monteiro (Excelsior Maassluis), Wilshon Lima, Dino Rodriques de Pina (DOTO), Leon Steketee (Excelsior), Dave de Vos
Middenveld: Ruben Barends (Feyenoord), Carlos “Kalou” Fernandes, Giovanni Franken, Azief Jahangir, Yurtcan Kayis, Robert Kooiman, Ronnie Nouwen (Excelsior Maassluis)
Aanval: Germain Akkermans, Roy Eekman, Jerry de Jong (Vitesse Delft), Romario Kortzorg (RKC Waalwijk), Benjamin Martha (Quick Boys), Giovanny dos Santos, Rick Verbrugge (Rijnmond Hoogvliet Sport), Rudi Witvoet (Excelsior Maassluis)
Kwam na een jaar Quick Boys terug naar de regio Rotterdam: de snelle aanvaller Benjamin MarthaAntilliaans international Giovanni Franken schoot RVVH hoogstpersoonlijk naar de hoofdklasse in de play-offsEx-prof Yurtcan Kayis bewaakt de balansSCHEVENINGENVorig seizoen: 10e
Trainer: John Blok (1e seizoen, afkomstig van VVSB)
Vertrokken spelers: Arif Akgün (onbekend), Serdar Yilmaz (Quick), Rowan Zechiël (XerxesDZB), Daniël Rijaard (Deltasport), Youssef El Bahri (VVGZ), Samir Beeldsnijder (VUC), Noël Cabral dos Reis (Vitesse Delft), Mike van Gool (DOTO), Giorgio Berkleef (FC Chabab), Rodney van Engel (België), Mike Mulder (Nootdorp)
Selectie
Doel: Raymond Appeldoorn (eigen jeugd), Danny Koning, Peter Kromhout (Quick Boys)
Verdediging: Jerrold Bouwens, Michael Drosten, Dennis Jos, Gino Lauwers (ADO Den Haag), Wesley van Maren, Michael Ros, Virgilio Teixeira (ADO Den Haag)
Middenveld: Nick Brouwer (ADO Den Haag), Kevin van der Geest, Michael van der Heijden (FC Lisse), Stefan Huisman, Marcel Pronk (Quick Boys), René Roeleveld (Scheveningen zondag), Lorenzo Scheffer (ADO Den Haag)
Aanval: Tim de Best (Haaglandia / Sir Winston), Daniël da Cruz, Jeffrey van Harskamp, Rick Hoogendorp (ADO Den Haag), Domingos Lopes de Brito, Marvin Nieuwlaat (FC Lisse)
Maakt Rick Hoogendorp ze ook in de hoofdklasse?Michael van der Heijden is een sensationele aanwinst van ScheveningenNa jaren Quick Boys verdedigt Peter Kromhout nu de goal van ScheveningenTER LEEDEVorig seizoen: 5e
Trainer: Erik Assink (2e seizoen)
Vertrokken spelers: Kasper Zijm (gestopt), Robin Stolp (FC Lisse), Dennis van Vuuren (Zuidvogels), Monne van Egmond (FC Chabab), Ramiro Griffith (onbekend), Nikky Romsom (lager elftal), Alan Campfens (gestopt), Jeroen Zuidhoek (UDO)
Selectie
Doel: Jasper Alberts (FC Rijnvogels), Bas Drost (eigen jeugd), Thomas Waasdorp, Dammes Waasdorp (VVSB)
Verdediging: Kevin Floor, Frank de Groot, Thomas van Hees (eigen jeugd), Mark van der Heijden, Ryan Holman, Chederick Kempenaar (Montfoort), Raydell Kewal, Arthur van der Kwast (Alphense Boys), Seger Oudshoorn, Michan Verbeek
Middenveld: Jamal Ahaddouch, Houssin Bezzai, Erik Koot, Martijn Lagendijk, Michel Piket, Jordy van Wijk (Telstar), Joey Wilmot (eigen jeugd), Pascal Zoet, Niels van der Zwet (Kagia)
Aanval: Abdulai Alhassan, Wouter Bleijswijk, Remy Constancia (FC Boshuizen), Bilal El-Yacoubi (DOTO), Sven Knijnenburg (eigen jeugd), Gerard van der Krogt, Thom Lommers, Sergio Ommel, Peter Scheltus, Pim Spaargaren, Lucas Wiering
Vorig seizoen topscorer in de hoofdklasse A: Sergio OmmelDe goalie met de karakteristieke kale kop, Thomas Waasdorp, ook volgend seizoen weer bij Ter LeedeHoussin Bezzai bepaalt het spel van Ter LeedeTOGRVorig seizoen: 1e in eerste klasse B
Trainer: Bryan Cairo (2e seizoen, was vorig seizoen co-trainer)
Vertrokken spelers: Oswaldo de Pina (Jodan Boys), Jessey Soares (ASWH), Miquel Lopes Silva (Barendrecht), Lenine Cabral Semedo (onbekend), Antonio Garcia Mendes (Voorschoten '97), Carlitos Carvalho Rodriguez (Neptunus), Mark Smeding, Robert de Heer (beiden 's-Gravendeel), Niels Heeze (PPSC), Kevin de Jager (DHZ), Gino Peroti (Poortugaal), Christiaan Koremans (Rijsoord), Edivaldo Pinto (VVGZ)
Selectie
Doel: Ruud Boessen (DOTO), Limber van der Horst (Leonidas), Donovan Levestone (SHO), Ruben Muskiet
Verdediging: Kenneth Allen (Nootdorp), Cedric Constancia (eigen jeugd), Ingmar Elias (eigen jeugd), Gregory Gyebi (Nootdorp), Jeffrey de Koning, Carlos Lopes, Anthony Piqué (Sparta Rotterdam), Stevey Sengers, Geovanni Senior, Kenley Statia (Noordwijk), Brian Strang
Middenveld: Patrick Alimasi (Nieuwenhoorn), Adil El Kasimi (DCV), Khalid El Khalifi (DCV), Dario Lara Olaya (eigen jeugd), Gregory Noordzee (SHO), Sergio Ramos Varela (JHR), Lito Rodriques de Pina (DOTO), Djoemian Sarkam (DOTO), Diego Watson, Nicky Wijsman
Aanval: Ian Londt, Cherwin Londt (XerxesDZB), Adair Lopes da Silva (JHR), Gilberto Mendes Rodriques (FC Maense), Bryan Pereira (Heerjansdam), Chris Promes, Omari Rusland (Excelsior Maassluis)
De imposante keeper Ruben Muskiet bleef toch bij TOGR en gaat het weer in de hoofdklasse proberenBryan Pereira kwam van HeerjansdamVerdediger Kenley Statia werd van Noordwijk gehaald vanwege zijn ervaring in de hoofdklasse