Amelia Dyer
Laat haar niet op je kinderen passen
Amelia Dyer is geboren op 10 juni, 1829 in een dorpje naast Bristol. Omdat ze de dochter van een schoenmaker was, hadden haar ouders genoeg geld om ervoor te zorgen dat Amelia leerde lezen en schrijven. Later zou ze een opleiding tot zuster volgen.
Dit is waar haar moordcarrière begint. In het ziekenhuis leerde zij een vroedvrouw kennen die haar over 'babyboerderijen' vertelde. In die tijd was het natuurlijk niet geaccepteerd om als ongetrouwde vrouw kinderen te krijgen. Als je dan toch zwanger raakte kon je naar een babyboerderij tot je moest bevallen, en daar zou men zich over het kind ontfermen. Vrouwen van welgestelde families konden hun baby daar onderbrengen voor zo'n £80. Maar de meeste vrouwen die de babyboerderijen nodig hadden waren arm. Hen kostte het rond de £5.
Vaak bleef het afstaan van een pasgeborene de jonge moeders maar bezig houden, en zij zochten dan weer contact om hun kind terug te halen, maar dit is maar weinig vrouwen gelukt.
Zo gauw zij de baby's binnen hadden en de moeders weer naar huis waren, kregen de baby's weinig, of geen, voedsel meer. Vaak kregen zij ook opium toegediend, waardoor het kind niet meer kon aangeven dat het honger had. Een opiumoverdosis kwam dan weer niet vaak voor. Meestal kregen de baby's maar een lage dosis, om ze stil en makkelijk te houden. Veel van de kinderen stierf de hongerdood.
De jonge moeders waren veelal te bang om de politie hierover te vertellen, zodoende konden deze mensen gewoon doorgaan.
Amelia vond het concept “babyboerderij”erg interessant. Zij vond het alleen teveel gedoe, en daarom ging zij iets anders te werk.
In plaats van een opvanghuis voor moeder en kind, nam zij alleen kinderen aan. Het enige wat zij hiervoor wilde waren wat kleren voor de baby, en een bedrag rond de £10, vooraf te betalen. Ze plaatste advertenties in de krant waarin stond dat ze een getrouwde vrouw was (terwijl ze in werkelijkheid inmiddels al was gescheiden van haar man) en de baby een veilig en goed thuis zou geven. Blijkbaar kwam Amelia als een goede moeder over, want volgens verscheidene papieren en brieven heeft ze op deze manier tientallen kinderen in handen gekregen.
In het begin liet ze de baby's nog de hongerdood sterven, maar in de tijd dat het kind lag te sterven zou zij al 10 andere baby's in huis kunnen nemen. Dit is waarom ze de baby's maar gelijk vermoordde zo gauw ze het geld binnen had. Op deze manier kon zij al het geld voor zichzelf gebruiken.
Pas in 1879 werd Amelia opgepakt doordat een dokter argwaan kreeg. Er stierven wel erg veel kinderen in het Dyer huis. Helaas voor de baby’s die nog zouden komen, kreeg Amelia niet eens een gevangenisstraf. Ze moest 6 maanden hard werken, blijkbaar was het erg zwaar want na die 6 maanden was ze mentaal niet helemaal de oude meer. Daarom werd zij tijdelijk opgenomen in een inrichting voor de mentaal zieken.
Enfin, na haar straf besloot ze te verhuizen zodat ze elders opnieuw kon beginnen met haar 'carrière'. Amelia en haar familie zijn in die tijd vaak verhuisd, en ze gebruikte elke keer een andere naam.
Nu besloot ze er ook geen dokter meer bij te halen wanneer een kind stierf, maar dumpte zij de lijkjes zelf. Dat was tenminste één dreiging minder.
In 1895 verhuisde zij weer. Samen met een partner, Jane Smith, en haar dochter en schoonzoon, Mary en Arthur Palmer.
In 1896 zou Amelia een grote fout begaan.
Evelina Marmon was een barmeid van 25 jaar oud, dat een meisje, Doris, ter wereld bracht. Daar zij nu niet voor het kind kon zorgen zocht zij iemand die dat wel kon totdat zij haar leven op orde had. Evelina plaatste een advertentie in de krant, maar naast haar advertentie stond de advertentie van ene "Mrs. Harding". De advertentie las:
"Married couple with no family would adopt healthy child, nice country home. Terms, £10".
Marmon nam contact op met Harding en zij maakten een afspraak. In het begin vond Marmon Dyer nog wat raar, maar toen zij zag hoe Dyer met haar baby omging, ging zij overstag. Marmon wilde liever wekelijks een kleiner bedrag overmaken voor de zorg van haar baby, maar Dyer hield haar poot stijf, zij wilde het bedrag van £10 in één keer.
Marmon was wanhopig en ging dus maar akkoord. Samen met een doos kleding en de £10 gaf zij haar baby aan Dyer.
Zodra Dyer thuis was vermoordde zij het meisje. Ze vond een stuk wit textiel en draaide het 2 keer rond de nek van de baby, daarna maakte ze er een knoop in. Doris heeft lang moeten lijden.
Een dag later kwam Dyer alweer met een nieuwe baby thuis, Harry Simmons. Daar zij niets meer kon vinden om om zijn nek te wikkelen, groef zij Doris weer op en hergebruikte het stuk textiel. De volgende dag werden de baby's in een zak gegooid en die werd, verzwaard met stenen, in de Thames gegooid.
Later dat jaar vond iemand een doos in de rivier. Hierin vonden ze het lijkje van Helena Fry. De politie stelde gelijk een onderzoek in, en door middel van allerlei testen vonden zij de naam 'Mrs. Thomas' op het papier waarin Helena gewikkeld was. De politie had nog niet voldoende bewijs tegen Dyer en ze wilden haar dus in de val laten lopen. Tegenwoordig hebben we lok-oma’s en lok-homo's, in die tijd hadden ze een lok-moeder met een lok-baby. Dyer hapte.
Maar in plaats van een jonge moeder met baby, vond zij de politie voor haar deur. op 3 april stormde de politie bij Dyer naar binnen voor een huiszoeking. Zij roken lijklucht, maar vonden geen lijk. Wel erg veel ander bewijs; brieven van moeders, advertenties, telegrammen aangaande adoptiezaken én stukken wit textiel.
Op 4 april werd zij gearresteerd voor moord. Amelia heeft maar voor één moord schuld bekend, die van Doris Marmon. Het werkelijke aantal zal vele malen hoger liggen, want volgens de papieren in haar huis had ze alleen al in de laatste maanden 20 kinderen in huis genomen.
Op woensdag 10 juni, 1896 werd zij opgehangen in Newgate Prison door James Billington.
Twee jaar na de dood van Amelia Dyer vonden spoorwegwerkers een doosje in een trein. In de doos vonden zij een baby, nog net niet dood maar zo koud, en zo uitgehongerd dat het niet lang meer geduurd zou hebben. Zij was de dochter van een weduwe, Jane Hill. Zij had de baby afgestaan aan ene "Mrs. Stewart", voor £12.
Mrs. Stewart heeft het kind opgehaald en haar gelijk in de eerste trein gegooid. Er wordt gezegd dat Mrs.Stewart Amelia Dyers dochter was.
I liked it. I was good at it. It made me feel alive.