quote:
Op zaterdag 17 november 2007 20:18 schreef Logitik het volgende:Ik heb net even naar de kat gekeken, en het puntje van de staart reageerd nog wel op aanrakingen..
Zit er een verschil in verlamdheid wat betreft het gevoel (zenuw) en beweging?
Yep en dat is een heel belangrijk verschil.
Zonder gevoel beschadigt de kat zijn staart zonder het te weten, krijgt wondjes, ontstekingen, etc. Hij zou bijvoorbeeld bij wijze van spreken met de staart in een vuurtje kunnen liggen zonder het door te hebben.
Als de staart verlamt is maar het gevoel nog wel wel ok is, is het een afweging. Op zich heeft hij er niks meer aan en de meeste dierenartsen zullen ws amputatie aanraden, maar dat is een persoonlijke keuze.
quote:
Jeetje, zou het echt? Nu ik me zo bedenk.. onze kat slaapt nu het koud is, onder de dekens. Misschien heb ik of een ander familielid wel op de staart gelegen tijdens het slapen
Dan zou je het wel gemerkt hebben ws. Maar misschien ooit tussen de deur gezeten oid?