Ik heb misschien besloten dat ik hogere hotelschool wil gaan doen. Maar ik heb vooroordelen (tenminste, mn moeder dan..). Volgens haar zit er kak op die opleiding, en aangezien ik nogal snel oordeel en dus ook vooroordeel, weet ik niet helemaal of ik me daar thuis zal gaan voelen. Zijn er mensen die datzelfde hebben, of de opleiding doen en me wat kunnen vertellen?
Bovendien heb ik nog een vraagje, het eerste jaar moet je intern, op zich geen probleem, behalve het rpijskaartje. Je krijgt volgens mij wel studiefinanciering maar krijg je dan ook stufi voor uitwonenden of niet?
Marjolein
quote:Ja, maar zijn daar geen speciale regels voor ofzo? Als je intern ergens een opleiding volgt weet ik het niet helemaal, en aangezien het prijskaartje voor dat uitwonen verdriedubbeld wordt, en het ook nog eens verplicht is..
Op dinsdag 19 februari 2002 20:44 schreef erikh het volgende:
Als jij op uitwonend bent krijg je stufi voor uitwonenden, woon je nog thuis, dan natuurlijk niet.
Nou ja, iig, als iemand er ervaring mee heeft..
Maar als je twijfeld, ga gewoon een dagje meelopen. Als de mensen en de sfeer je dan al niet bevallen, weet je zeker dat je het niet hoeft te proberen.
En volgens mij krijg je gewoon een uitwondende beurs hoor, zolang je niet intern bij je ouders zit krijg je je centjes wel.
Wat ik er nog van weet:
er zijn er 3 in nederland, in Den Haag (kak, verplicht internaat), Maastricht (verplicht internaat) en Leeuwarden (waar mijn broertje zit, geen internaat).
Verder weet ik nog dat je een toelatingstest/proef moet doorstaan. Voor meer vragen mail me even, dan krijg je het adres van mijn broertje (het is geloof ik een van zijn taken om nieuwen geinteresseerden voor te lichten )
quote:KAK??? in Maastricht worden studenten hogehotelschool in studentenhuizen geweerd!! omdat het allemaal varkens zijn!!
Op dinsdag 19 februari 2002 20:39 schreef Aphrodite het volgende:
Hello!!
(Volgens haar zit er kak op die opleiding, en aangezien ik nogal snel oordeel en dus ook vooroordeel, weet ik niet helemaal of ik me daar thuis zal gaan voelen.Marjolein
volgens mij zitten de meeste ook allemaal in studentenhuizen die voor speciaal voor die studie bedoeld is...
Ik zelf heb gekozen voor Facility Management. Een opleiding waar veel mensen voor kiezen als ze de hotelschool niet halen. Het is een veel bredere opleiding waardoor je zowel hetzelfde als met de HH kan doen, maar ook nog veel meer.
Succes met het maken van je keuze! Ik zou als ik jou was gewoon een beetje rond gaan kijken op zo'n Hotelschool.
Marjolein
quote:Jah, de mensen die ik ken en de HH hebben gedaan zijn uiteindelijk ook een hele andere richting op (moeten) gegaan.. Er is weinig werk in te vinden hoor ik van iedereen.
Op donderdag 21 februari 2002 17:02 schreef Aphrodite het volgende:
Ja, zo specifiek is die opleiding niet, ik ken mensen die met HH nu als accountmanager werken in de ITbranche, dus zo specifiek is het niet.Marjolein
Maar het is natuurlijk wat je er zelf van maakt!
quote:..waar niet veel werk in te vinden is, ja vast wel
Op donderdag 21 februari 2002 17:00 schreef the shining het volgende:
Ik heb er zelf ook lang over na gedacht om naar de hogere hotelschool te gaan. Ik ben van het idee afgestapt:
- Ik zou nog 16 zijn als ik die psychologische test zou moeten doen (waar je voor moet betalen) terwijl diezelfde test door 20 jarigen wordt gedaan. Ze kiezen er alleen de beste uit en ik dacht dat ik dan geen kans had.
- Ze willen liever studenten van 18 jaar (en liever nog) ouder. Ik zou net 17 zijn geworden als ik eraan zou moeten beginnen.
- Het is er allemaal erg elitair (mantelpakjes, sjaaltjes etc..)
- Het is een hele specifieke opleiding waar niet veel werk in te vinden.
- Het is een hele dure opleiding voor het onderwijs dat je er krijgt.Ik zelf heb gekozen voor Facility Management. Een opleiding waar veel mensen voor kiezen als ze de hotelschool niet halen. Het is een veel bredere opleiding waardoor je zowel hetzelfde als met de HH kan doen, maar ook nog veel meer.
Succes met het maken van je keuze! Ik zou als ik jou was gewoon een beetje rond gaan kijken op zo'n Hotelschool.
quote:Waarom meteen
Op zondag 03 maart 2002 00:11 schreef F1908 het volgende:[..]
..waar niet veel werk in te vinden is, ja vast wel
voor de duidelijkheid, hier is echt wel werk in te vinden dat kan ik je garanderen
Als jij haar werk kan garanderen is dat mooi, maar ik heb hier alleen maar in dit topic gezet wat ik al 3 jaar heb moeten aanhoren van mensen..
Nu doe ik Facility Management.... krijgt veel hetzelfde als op hotelschool en kan ook in derde jaar kiezen voor Hospitality Management.... Opleiding is veel breder en heeft heel werkveldvlakken. En je hoeft natuurlijk niet in zo'n verplicht huis het eerste jaar...
Maar als ik moest kiezen tussen de drie hotelscholen hier in Nederland werd het toch wel Leeuwarden!! Ik zou er goed over nadenken, het is best een grote keuze en inderdaad niet goedkoop... Veel succes ermee!!
quote:Wat is dit nu weer voor onzinopmerking?? Je gaat toch ook naar school, omdat het daar enigszins gezellig is? Of wou je mij vertellen dat jij je middelbare school en/of vervolgopleiding hebt uitgekozen omdat ze er zo goed lesgeven.. Please zeg..
Op zondag 03 maart 2002 13:39 schreef Ragazzo het volgende:
Wil je die opleiding nou doen voor jezelf of voor anderen? Volgens mij valt 't met die kak nog wel mee, maar al zou 't wel zo zijn, wat kan jou dat nou verrotten?
Ik wilde gewoon ervaring en meningen horen van anderen voordat ik mijn keuze maak! Sue me!!
Marjolein
quote:Dat komt waarschijnlijk omdat tijdens de BAVO's de pilootjes uit het hoge noorden er zo'n rotzooi van maken.
Op donderdag 21 februari 2002 14:17 schreef Toffe_Ellende het volgende:[..]
KAK??? in Maastricht worden studenten hogehotelschool in studentenhuizen geweerd!! omdat het allemaal varkens zijn!!
volgens mij zitten de meeste ook allemaal in studentenhuizen die voor speciaal voor die studie bedoeld is...
p.s. ik ben onschuldig
quote:Nou....3 klassen hogere hotelschool in dolfinarium afgelopen weekend. Allemaal klonen van elkaar. Meisjes allemaal blond, zelfde oorbellen, zelfde schoenen, zelfde glimlach...jongens en meisjes allemaal in supernet uniform * Isabeau rilt een keer met dasjes en sjaaltjes. Het woord kak was hier nog een beetje een understatement.
Op zondag 03 maart 2002 13:39 schreef Ragazzo het volgende:
Wil je die opleiding nou doen voor jezelf of voor anderen? Volgens mij valt 't met die kak nog wel mee, maar al zou 't wel zo zijn, wat kan jou dat nou verrotten?
Maar goed: je doet het uiteraard allemaal voor jezelf! ga ervoor als dit de opleiding is die je voor je toekomst wilt.
1) Is het ook mogelijk na de HH een eigen hotel te starten? Liefst in populair land als Griekenland ofzo?
2) HAVO NT, wat voor vrij vak moet je dan hebben om toegelaten te worden?
Bedankt
quote:1, weet ik niet zeker, je hebt wel wat ondernemingsdimploma's nodig denk ik
Op zondag 13 april 2003 18:36 schreef GeileBeer het volgende:
Even snel 2 vraagjes over de opleiding:1) Is het ook mogelijk na de HH een eigen hotel te starten? Liefst in populair land als Griekenland ofzo?
2) HAVO NT, wat voor vrij vak moet je dan hebben om toegelaten te worden?Bedankt
http://www.hotelschoolmaastricht.nl/
http://www.hotelschool.nl < Den Haag
tenzij je naar Tio gaat.. dan kan je ook zonder een vreemde taal 12 worden toegelaten.
www.tio.nl
quote:ff op 2, ik las op site van Leeuwarden (die mij meest aanspreek, waarom weet ik niet
Op zondag 13 april 2003 19:00 schreef DaNiToNeS het volgende:[..]
1, weet ik niet zeker, je hebt wel wat ondernemingsdimploma's nodig denk ik
2. je hebt zeker economie nodig en een vreemde taal 12(dus duits of frans 1 2 erbij).. en M&O is aanbevolen.http://www.hotelschoolmaastricht.nl/
http://www.hotelschool.nl < Den Haagtenzij je naar Tio gaat.. dan kan je ook zonder een vreemde taal 12 worden toegelaten.
www.tio.nl
[edit]
Van de Hoge Hoteschool Maastrich:
Welk diploma moet je hebben?
De instroomeisen voor Hoger Hotelonderwijs zijn wettelijk vastgesteld. Alle profielen van HAVO met een tweede moderne vreemde taal 1 en 2 geven toegang tot selectie. Hetzelfde geldt voor VWO met een tweede moderne vreemde taal 1. Daarbij is het vak Management & Organisatie aan te bevelen.
Dus MVT12 en M&O aanbevolen, maar op HAVO is ut maar 1 vrij vak.
[Dit bericht is gewijzigd door GeileBeer op 13-04-2003 21:17]
maar als je eco+M&O in je vakkenpakket hebt maak je wel een betere kans bij de selectie....
daar krijg je namelijk punten voor....
maar waarom heb je allemaal vakken zoals natuur en scheikunde (N+T) als je naar de hotelschool wilt?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |